Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světelné meče Sithů

26. 9. 2008

SVĚTELNÉ MEČE SITHŮ

Galerie nejslavnších Sithských mečů

Obrazek

Exar Kun  Exar Kun byl vynálezcem oboustranného světelného meče,který jako jeden z mála používal i v boji. Žil dlouho před řádem Darth Banea ,takže čepel jeho meče má modrou barvu ,nikoli červenou. 

Obrazek

Darth Plagueis Tento strašlivý a mocný temný Sithský lord měl meč celý ze slitiny stříbra a hliníku. Jeho meč byl mocný a Plagueis s ním uměl strašné věci. Čepel jeho meče je červená

Obrazek

Darth Sidious  Meč císaře Palpatina vychází z meče jeho mistra - Darth Plagueise. Sidious ho vždy tasil z rukávu. Používal ho v epizodě III . Po souboji s Yodou se poděl neznámo kam. Čepel je klasicky červená. 

Obrazek

Darth Maul  Darth Maul používal jako Exar Kun oboustranný světelný meč,který užívalo jen velmi málo bojovníku ,jelikož to bylo velmi náročné. Měl ho v epizodě I ,kde mu ho Obi Wan přeseknul vejpůl a s jeho polovinou spadl do štoly . Čepele mají obě červenou barvu. 

Obrazek

Darth Tyrannus  Tyrannus nebo-li hrabě Dooku měl zvláštní meč. Díky jeho tvaru se s ním dá velmi hbitě zacházet i jednou rukou. Zajímavý je i kryt zářiče čepele. Dooku si o sobě hodně myslel. Nosil ho v epizodách II a III. Za pomocí svého vlastního meče příšel o hlavu v souboji s Anakinem. Čepel má červenou barvu. 

Obrazek

Darth Vader 1  S tímto mečem Anakin přešel k temné straně a stal se Vaderem. Vyvraždil s ním celý chrám Jedi a všechny povstalce na Mustafaru. Pak po souboji s Obi Wanem ho Obi Wan vzal a dal ho Lukovi , Anakinovu synovi. Můžeme jej u Vadera vidět v epizodě III. Čepel má modrou barvu. 

Obrazek

Darth Vader 2  Po svém převtělení do brnění si Vader sestrojil první sithský meč. Tento meč je velice silný. Vader s ním zabil Obi Wana a používal ho v epizodě IV. Čepel má červenou barvu. 

Obrazek

Darth Vader 3  Těžko říct co vedlo Vadera k novému meči. Tento meč je skutečně postrach ,je vražedný. Je v něm silnější krystal a více záře čepele. Vader ho používal v epizodách V a VI. Tam mu Luke usekl ruku i s ním. Čepel má zase červenou barvu. 


To byly slavné sithské meče...
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:07)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!