Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světelné meče rytířů Jedi

26. 9. 2008

SVĚTELNÝ MEČ
(LIGHTSABER)

Světelný meč je základní a jedinou zbraní rytířů Jedi a sithských lordů. Světelný meč si každý padawan musí sestrojit sám. Jeho uživatel musí umět ovládat Sílu. Meč se skládá z rukojeti a čepele. Čepel tvoří proud energie z krystalu uvnitř meče. Energie prochází přes zářič ,který zbarvuje čepel do barvy zvolené uživatelem konkrétního meče. Čepel projde vším vyjma čepele druhého meče. Neopatrná manipulace při sestavení meče může vézt až k explozi , při jeho použití až k amputaci končetiny. Rytíři Jedi používají nejčastěji čepele modré ,zelené , někdy žluté ,zřídka fialové. Sithský řád symbolizuje červená čepel ,od dob Darth Seera povinná.


SVĚTELNÉ MEČE RYTÍŘŮ JEDI


Obrazek

Mistr Yoda snad jako jediný Jedi nezměnil meč . Jeho meč je uzpůsoben pro jeho použití. Má poloviční délku čepele i rukojeti. Yoda ho použil v ep. II a III. Čepel jeho meče má zelenou barvu.

Obrazek

Obi Wan Kenobi 2 Obi Wanův druhý meč. Sestrojil si ho poté ,co mu první meč srazil do šachty Darth Maul. Meč je velmi dobrý. Obi Wan jej použil v epizodách II,III a IV. Čepel má opět modrou barvu.

Obrazek

Obi Wan Kenobi 1 Obi Wanův první meč. Meč byl velice obratný. Obi Wan ho používal v epizodě I ,kde ho stratil v souboji s Darth Maulem. Čepel má modrou barvu. 

Obrazek

Luke Skywalker 1 Lukův první meč je vlastně poslední meč Anakina a první meč Vadera. Dal mu ho Obi Wan Kenobi ,když ho vzal Vaderovi po souboji na Mustafaru. Luke měl tento meč v epizodách IV a V. Tam ho také ztratil po souboji s Vaderem ,který mu usekl ruku s ním. Čepel má modrou barvu. 

Obrazek

Luke Skywalker 2 Lukův druhý meč. Vyrobil si ho jako padawan mistra Yody. Inspiroval se mečem Obi Wana. Používal ho v epizodě VI. Čepel má ale zelenou barvu. 

Obrazek

Qui-Gon-Jinn Qui-Gonův meč by sestaven poměrně jednoduše. Volné nekryté články ,žádná dynamika ,ale meč to byl docela dobrý. Qui-Gon ho nosil v epizodě I ,kde padl v souboji s Darth Maulem. Ale právě jeho mečem Obi Wan Maula zabil. Meč má zelenou čepel. 

Obrazek

Kit Fisto Obojživelný mistr Jedi Kit Fisto bojoval s tímto mečem na Geonosis a pak s ním šel zatknout kancléře ,ale byt zabit. Nosil ho v epizodách II a III. Čepel má zelenou barvu. 

Obrazek

Mace Windu  Maceho meč měl jako jediný fialovou čepel ,díky zvláštnímu krystalu uvnitř. Mace tento meč používal v epizodách II a III. Pak mu Anakin usekl ruku i s mečem ,aby pomohl Sidiousovi vyhrát. Čepel má fialovou barvu. 


Tak to byly slavné meče Jediů...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:07)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!