Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejslavnější Sithové

26. 9. 2008

NEJSLAVNĚJŠÍ SITHOVÉ

Exar Kun

Žil v době ,kdy ještě Sithové neměli kodex a povinný červený meč. Exar Kun byl vynálezcem oboustranného světelného meče ,jenž sám používal v boji. Jeho čepele měli modrou barvu. Exar Kun byl tím ,kdo rozpoutal strašný konflikt zvaný Sithská válka. Sám v ní padl. Jak je známo ,jediný ,kdo ji přežil je Darth Bane

Darth Nihilus

Darth Nihilus byl učedníkem ctižádostivé Darth Trayi. Byl velmi mocný ,nadaný a všemi mastmi mazaný . Byl skutečným postrachem. Oblíbil si nosit červeno-bílou masku na obličeji ,i když byl člověkem. A nosil dlouhý černý plášť s kapucí ,který kryl celé jeho tělo. A velmi dobrý červený sithský meč . Jeho učedníkem byl Darth Malak. Ten měl odseknutou dolní část obličeje právě mečem Nihiluse po souboji .

Darth Plagueis

Darth Plagueis nebyl člověk ,ale byl velmi citlivý v Síle. Byl velmi mocný a moudrý a proto experimentoval se Sílou a pomocí ovlivněných midi-chlorianů stvořil život a nebo zabránil smrti. V této souvislosti o něm kolují legendy. Byl majitelem mocných sithských krystalů a některé z nich dal i svému padawanovi - Darth Sidiousovi. Naučil ho všemu co sám znal a uměl ,ale nakonec byl zabit svým žákem ve spánku. I přesto byl jedním z nejmocnějších Sithů vůbec.

Darth Sidious

Původním jménem se jmenoval Dantuise Palpatine a pocházel z planety Naboo. Už jako malý se rozhodl ,že ovládne celou galaxii. Nalezl ho tam sithský mistr Darth Plagueis a přijal ho jako svého padawana. Sidious po výcviku našel svého učedníka Darth Voltresse ,který ale sám bez konce výcviku začal trénovat Darth Orcrona . Sidious to zjistil a zabil je světelným mečem. Potom si našel nového učedníka na Iridonii v malém Zabrakovi jménem Khameira Sarin. Ve svém úkrytu na Coruscantu podrobil Darth Maula místy až krutému výcviku a vytvořil u něj poslušnost nebývalého rázu. Když byl ale Maul zabit Obi Wanem na Naboo ,musel si najít Sidious nového žáka. Nakonec si zvolil bývalého Jedi - hraběte Dooku a svedl ho k temné straně Síly a dal mu jméno Darth Tyrannus. Dooku mu pomohl v mnoha věcech. Nechal pro něj postavit na Kaminu klonovou armádu jakože pro republiku. A vycvičil v umění boje generála Grievouse. Pak ale Sidious nechal Anakina ,aby ho zabil a nahradil ho na jeho místě. Sidious pak spolu s Vaderem dokázal téměř zničit řád Jedi a vybudoval Impérium a sám mu byl vládcem. Poté se snažil dobýt alianci rebelů a přetáhnout Anakinova syna Luka Skywalkera na temnou stranu Síly. Nakonec ale poznal ,že to nepůjde a začal do něj pouštět blesky. Nakonec ho ale uchopil Darth Vader a shodil do reaktoru ,když nevydržel pohled na utrpení svého syna. Císař tak zemřel a Sithové byly zničeni.

Darth Tyrannus

Lord Tyrannus je vlastně hrabě Jared Dooku. Byl velmi silným a váženým rytířem ,později mistrem Jedi . Učil v poznání Síly Qui-Gon-Jinna . Pak ale měl rozepři s radou a vystoupil z řádu . Převzal rodinný majetek a šlechtický titul. A poté byl sveden Sidiousem na temnou stranu Síly. Postavil se do čela Konfederace nezávislých států a usiloval od odtržení od republiky. Spolu s generálem Grievousem ,jehož vycvičil v umění boje mečem , unesl s Coruscantu kancléře Palpatina. Potom ale při souboji na generálově křižníku padl . Anakin Skywalker mu usekl ruce a skříženým svým a Dookuovým mečem mu usekl na Palpatinův rozkaz i hlavu. Tím pádem zahynul. Dooku nechal vytvořit armádu klonů a vymazal z jedijského archivu zmínku o planetě Kamino.
On to byl ,kdo zabil Mistra Jedi Sifo-Dyase. Když byl padawanem Jedi ,učil ho samotný mistr Yoda.

Darth Bane

Měl pro Sithy zcela zásadní význam. Byl jediný ,kdo přežil Sithské války. Stanovil pravidlo dvou - vždy jen mistr a jeho učedník ,nikdo více. Pak stanovil i kodex Sithského řádu ,který musí všichni ctít. Objevil i tzv. sithský holocron. Na jeho počest si všichni po něm příchozí příslušníci řádu dávají před jméno přízvisko "Darth". Jeho učedník Darth Seer stanovil pro sithské padawany povinnost si sestrojit červený světelný meč.

Darth Vader

Darth Vader byl nejmocnějším a nejhorším Sithem všech dob. Narodil se jako Anakin Skywalker své matce Shmi na planetě Tatooine ,kde pracoval jako otrok pro Watta. Když přišel mistr Jedi Qui-Gon-Jinn objevil v něm obrovský počet midi-chlorianů a měl za to ,že Anakin je vyvolený ,který nastolí v Síle rovnováhu. Chtěl ho vycvičit i proti vůli rady ,ale nakonec nemusel. Qui-Gon totiž padnul na Naboo mečem Darth Maula. Jeho posledním přáním bylo ,aby jeho učedník Obi Wan Kenobi vycvičil Anakina na Jedie. Tak se nakonec i stalo. Anakin byl ale nedočkavý na titul rytíře Jedi , byl arogantní a ne vždy ctil kodex (viz láska k Padmé Amidale). Právě ta láska ho donitula k tomu ,že se nechal zlákat temným pánem Darth Sidiousem. Anakin ,nahlodaný legendou o Darth Plagueisovi , stíhán strachem o smrti milované Padmé při porodu jejich dítěte. Nakonec Anakin pomůže Sidiousovi porazit mistra Windu a přísahá věrnost kancléři. Pod slibem záchrany Padmé vstupuje do jeho učení a stává se Darth Vaderem. Jako první úkol Vader zmasakruje v chrámu Jedi všechny co tam jsou včetně malých dětí. Potom letí na Mustafar a dalšíma jatkama pozabíjí i členy tohoto hnutí. Potom uškrtí Padmé a vyzve na souboj Obi Wana Kenobiho. Obi Wan ale díky pevné zemi Anakina porazí a shodí ho do lávy. Nenajde ale sílu ho dorazit. Vadera zachrání Sidious a díky operaci mu nahradí končetiny kybernetickými náhradami a umístí ho do černého brnění . Vader tak bez jeho pomoci a bez podpory temné strany nemůže žít. Pak se dozvídá ,že Padmé zabil při záchvatu hněvu. Jeho děti byly po porodu rozděleny z důvodu bezpečnosti. Během doby Impéria má za úkol najít a zlikvidovat povstalce ,které vede jeho syn Luke. Zajme svou dceru Leiu , potom málem polapí Luka na Hothu ,kde vybije celou základnu. Vader je známý svou náladovostí. Pomocí Síly zabil např. admirála Ozzela ,nebo např. kapitána Needa. Na Bespinu se střetnul s Lukem v boji meči a měl navrch. Souboj vyhrál a Lukovi usekl ruku s mečem. Pak mu řekl ,že je jeho otcem. Chtěl ho nalákat na temnou stranu a svrhnout císaře. Jenomže Luke se pustil do propasti a bylo po plánu. Pak přivedl Luka před císaře Palpatina ,aby ho společně obrátily k temné straně. Propukl druhý souboj. Luke nakonec vyhrál a usekl Vaderovi ruku s mečem. Pak ale odmítl svého otce zabít a tím se svézt k temné straně Síly. Císař to pochopil a začal ho vraždit blesky. Vader ale nevydržel pohled na synovo utrpení a chytnul císaře shodil ho do reaktoru Hvězdy smrti II. Pak nalezl usmíření se Světlou stranou Síly. Luke jeho tělo zachránil a spálil na Endoru ,podle tradic. Anakinova duše se spojila se Sílou. Tak nakonec přece jen splnil proroctví a vrátil Síle rovnováhu.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:03)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!

Nihilus

(Atjow, 26. 1. 2012 20:52)

Až na to že darth MALAK byl učedníkem Darth REVANa

Darth Bane

(harda, 30. 11. 2009 19:46)

Darth Bane neměl učedníka Seera ,ale Darth Zannah.

Pravda

(Darth Vader, 12. 1. 2009 14:26)

O Vaderovi je to pravda a videl jsem to jak Vader rekl Lukovi:Já jsem tvůj otec Luku Skywalkere.