Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světlá strana Síly (the light side of the Force)

26. 9. 2008

SVĚTLÁ STRANA SÍLY
(the light side of the Force)Světlá strana Síly :
používají ji rytíři Jedi k udržování míru a klidu v galaxii. Cestou k jejímu ovládnutí je klid , pokora , rozvaha a vědění . Mají prakticky stejné schopnosti jako Sithové ,až na těch pár vyjímečných. Ctí velice přísný kodex svého řádu. Jejich výcvik probíhá v chrámu Jedi (Jedi Temple) ,jemuž velí nejvyšší rada řádu Jedi sestavená z nejlepších a největších mistrů řádu (Yoda , Windu , Kenobi , Ki-Adi-Mundi , Plo Koon , Agen Kolar , Kit Fisto , Saesse Tiin , později Anakin Skywalker)
Tradiční zbraní rytířů Jedi je světelný meč. Jejich čepele mívají různé barvy mimo červené - žlutou , modrou , zelenou , fialovou . Základem jejich výcviku je pravidlo dvou ,převzané od Sithů - vždy jen 2 mohou být - jen Mistr a jeho učedník ,u řádu Jedi zvaný padawan .

Nejslavnější rytíři Jedi :
Yoda (nejlepší a nejslavnější Jedi vůbec) , Mace Windu (slavný a moudrý bojovník) , Obi Wan Kenobi (jeden z nejslavnějších členů řádu) , Qui-Gon-Jinn (slavný Jedi ,jenž se vzpíral radě a kodexu) , Jared Dooku (vynikající Jedi ,který byl ale sveden) , Anakin Skywalker (Vyvolený k nastolení rovnováhy Síly ,ale byl sveden) , Luke Skywalker (syn Anakina , porazil Impérium a obnovil akademii Jedi na Coruscantu) , Kit Fisto (obojživelník ,skvělý v použití Síly) , Kyle Katarn (původně pracoval pro Impérium ,pak se přidal k rebelii a stal se Jedim ,padawan Luka)


Rytíři Jedi jsou všude považování za posli dobra a míru ...


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:00)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!

NÁMITKA

(anonym, 16. 12. 2009 0:09)

Další blbost. Rytíři Jedi nemohli převzít pravidlo dvou od sithů, protože to by jejich počet nepřesáhoval nikdy číslo 2
LIDI JESTLI TYHLE ČLÁNKY NĚKDO ČTETE, TAK RADĚJ JDĚTE JINAM TOHLE JE CHYBA PŘEZ CHYBU