Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejslavnější rytíři Jedi

26. 9. 2008

NEJSLAVNĚJŠÍ JEDI

Yoda

Nikdo nezná jeho původ a domovskou planetu. Yoda je malého vzrůstu ,měří asi tak metr. K tomu má uzpůsoben i svůj meč. Byl vedoucím rady Jediů na Coruscantu. Jeho slovo bylo vážené. Přes 800 let trénoval rytíře Jedi. Cvičil mj. i Dookua. Když bylo nastoleno Impérium po prohraném souboji s lordem Sidousem se uchýlil na Dagobah. Právě tam ho 23 let poté vyhledal Luke Skywalker. Yoda ačkoliv spočátku nechtěl ,nakonec Luka vycvičil v umění poznání Síly a zemřel ,jelikož mu bylo přes 900 let. Nakonec se spojil se Sílou. Měl dal jasnozřivosti ,vycítil na blízku temnou stranu.
Měl mnoho padawanů . Čepel jeho meče má zelenou barvu.


Obi Wan Kenobi

Obi Wan byl druhým a posledním Jedim ,který přežil rozkaz 66. Od mládí byl velmi nadaný ,ale nikdo ho nechtěl cvičit. Až ho nakonec vycvičil už ve 13 letech mistr Qui-Gon-Jinn. Obi Wan vyrostl ve vynikající rytíře. Když dokončil výcvik , přijal jako učedníka Anakina Skywalkera ,o kterém si myslel ,že je vyvoleným. Vychoval z něj vynikajícího rytíře ,ale Anakin nakonec padl a přešel k temné straně Síly. Obi Wan s ním bojoval a nakonec ho porazil a Anakin shořel od lávového proudu. Pak se uchýlil do exilu na Tatooine a dohlížel tam na Luka. Když za ním Luke přišel ,dal mu světelný meč jeho otce a začal ho cvičit v umění Jedi. Ale Obi Wan se při misi na Hvězdu smrti nechal dobrovolně zabít Darth Vaderem ,aby umožnil přátelům únik. Pak se spojil se Sílou a řekl Lukovi o mistru Yodovi ,aby ukončil jeho výcvik. Každopádně byl Obi Wan jeden z největších rytířů Jedi všech dob. Jeho jediným padawanem byl Anakin Skywalker . Jeho mistrem Qui-Gon-Jinn. Čepel obou mečů,které měl má modrou barvu.


Luke Skywalker

Luke Skywalker se narodil jako syn Anakina Skywalkera a Padmé Amidaly ,senátorky Naboo. Po narození byl roztržen se svým dvojčetem ,sestrou Leiou. Když bylo Lukovi 20 let ,pracoval na farmě u strýce Owena a tety Beru. Pak ale omylem přehrál zprávu pro Obi Wana Kenobiho. Vyhledal starého Bena a řekl mu o tom. Ben mu řekl ,že to on je Obi Wan a dal mu světelný meč jeho otce a řekl mu ,že je mistr Jedi a že jeho otec jím byl také,ale zabil ho Sith Darth Vader. Potom při záchranné misi na Alderaan dával Obi Wan Lukovi první lekce v užití Síly a začal ho cvičit. Obi Wan ale poté padnul při souboji s Vaderem a Luke zničil torpédama Hvězdu smrti. Potom mu duch Obi Wana řekl ,že musí letět do soustavy Dagobah a naučit se umění rytířů Jedi od mistra Yody. Luke Yodu našel a podstoupil pod jeho vedením téměř kompletní výcvik ,ale během něj měl vidění o tom ,že Leia a Han trpí na Bespinu a i přes varování Yody a Obi Wana odletěl . Pak se střetnul s Darth Vaderem v souboji meči ,ale neměl na něj nárok a přišel o pravou ruku i o meč. Vader mu pak řekl ,že je jeho otec. Luke potom osvobodil Hana a Leiu na Tatooine a vrátil se dokončit výcvik. Jenomže Yoda zemřel ,ale předtím Lukovi řekl ,že je jeho výcvik kompletní. Luke se pak nechal zajmout vojáky Impéria ,aby přesvědčil otce ,v němž cítil dobro a s jeho pomocí zničil císaře. Vader to ale odmítnul a přivedl ho před císaře. Snažili se ho obrátit ,ale marně. Luke s Vaderem opět bojovali ,a tentokrát již vyhrál Luke a usekl Vaderovi paži s mečem. Císař ale pak zjistil ,že Luka nikdy neobrátí a začal do něj pouštět blesky. Luka nakonec zachránil Vader ,který zhodil císaře do reaktrou Hvězdy smrti II. Pak se vrátil oslavit pád Impéria s přáteli. Tělo již Anakina Skywalkera spálil a založil novou akademii Jedi a řád vzkřísil k životu.

Qui-Gon-Jinn

Qui-Gon-Jinn byl velmi nadaným učedníkem ,ale rada udělala chybu v tom ,že jeho výcvik svěřila sice nadanému mistru Dookuovi ,leč nezávislému a arogantnímu. Dooku učil Qui-Gona nejen poznání Síly a umění boje ,ale i nezávislosti na kodexu a radě. Po výcviku měl Qui-Gon několik rozepří s radou a ta ho proto nikdy mezi sebe nevzala. Navzdory tomu byl ale Qui-Gon vážený rytíř Jedi. Postupně si vyvolil 3 padawany. Až ten poslední , Obi Wan Kenobi byl ale významný. Postupně se z nich stali přátelé a spolu byly vysláni na Naboo ,aby zažehnali konflikt s Obchodní Federací. Na Tatooine se setkal s mladým Anakinem Skywalkerem ,v němž viděl vyvoleného ,který porazí Sithy a nastolí rovnováhu Síly. Chtěl jej cvičit i proti vůli rady a kodexu. Ale nakonec padl na Naboo v souboji s Darth Maulem. Jeho posledním přáním bylo ,aby Obi Wan vycvičil Anakina a tak se i stalo. Qui-Gonovo tělo bylo spáleno a Qui-Gon našel cestu ke splynutí se Sílou.

Mace Windu

Mace Windu byl spolu s Yodou vedoucím rady Jediů. Jeho úsudek ovlivnilo jen málo co. Jeho meč měl jako jediný fialovou čepel. Aktivně se účastnil klonovýc válek , akce na Geonosis ,kde setnul mečem Jango Fetta. Způsobil astmatický kašel generála Grievouse ,když mu Sílou zmáčkl vnitřnosti. Pak se vydal i s dalšími třemi rytíři zatknout kancléře Palpatina ,když zjistil ,že je Sithský lord. Sidious všechny pobil až na Windua. Ten nakonec vyhrál ,ale než stihl Sidiouse zabít , Anakin Skywalker ,který přihlížel usekl Macemu ruku s mečem a tím se přidal k temné straně. Sidious potom Maceho zabil blesky a vyhodil ho z okna. V boji ovládal Mace techniku vaapad ,stejně jako Darth Sidious.

Kyle Katarn

Nebyl vždycky vyslancem dobra. Vystudoval akademii Impéria a stal se představitelem císařova "Nového řádu" . Dotáhl to až na důstojníka Impéria. Ale pak se dozvěděl ,že jeho rodina byla pobita temným Jedi jménem Jerec, jehož poslal samotný lord Sidious. Nakonec se přidal na stranu rebelů a pomohl jim k vítězství nad Impériem. Po jeho pádu se stal Jedim ,jehož učil samotný Luke Skywalker. Následně se stal mistrem Jedi a věnoval se učení mladých padawanů v akademii Jedi na Coruscantu.

Kit Fisto

Kit Fisto je obojživelník a výborně se pohybuje ve vodě. Jeho chapadla na hlavě jsou chemicky reaktivní. Umí skvěle ovládat Sílu. Účastnil se akce na Geonosis ,při záchraně Obi Wana. Pak byl jedním ze 3,které se vybral Mace Windu ,aby mu pomohli zatknout kancléře. Jenomže než si uvědomil v jakém nebezpečí je ,padl Sidiousovým mečem.

Agen Kolar

Agen Kolar je vynikající šermíř. Je o něm známo ,že nejdřív tasí meč a až pak se ptá. Pochází z planety Iridonia z rasy Zabrak (obdobně jako Darth Maul) . Byl dalším ,koho si vybral Mace Windu při zatčení kancléře Palpatina. Ale stejně jako všichni ostatní padl mečem sithského lorda.


Tito rytíři Jedi nejvíce proslavili sebe a celý řád Jedi ...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:01)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!

Kyle

(Atjow, 26. 1. 2012 20:38)

Kyle netrénoval padawany na Coruscantu ale na Yavinu!!!

bastila shan

(otto, 24. 10. 2011 14:35)

A co Bastila Shan no to je hroznej blok vážně končim s vámi