Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byl ještě ve Star Wars

27. 9. 2008

DALŠÍ POSTAVY ZE STAR WARS


Tedy v této sekci se podíváme na další ,ostatní postavy ze Star Wars ,které nelze zařadit mezi rytíře Jedi neby Sithy. Jsou to lidé ,humanoidi ,nebo androidi ,kterí neovládají Sílu ,ale jejich stopa ve Star Wars je natolik významná ,že Vás o ně nemohu ošidit...


GENERÁL GRIEVOUS
Generál Grievous je vůdcem armády droidů ,která slouží separatistické Konfederaci nezávislých států. Býval to člověk ,ale pak byl málem zabit a zbyly z něj jeno vnitřnosti - srdce , plíce , mozek a játra . Ty pak umístily do zvláštního kybernetického brnění a udělaly z něj robota. Navzdory tomu je Grievous výtečný bojovník a vynikající vojenský stratég. Kromě toho umí tento bojovník ovládat umění boje světelným mečem ,což ho naučil hrabě Dooku. Grievous zvládá až 4 meče najednou. Během klonových válek zabil bezpočet Jedi a jejich meče si vystavoval na opasek jako trofeje ,ale navíc s ni i bojoval. Při jedné akci mu mistr Windu výbojem Síly zmáčknul vnitřnosti a od té doby trápí Grievouse prudký astmatický kašel. Generál se nejvíc vyznamenal ,když na rozkaz lorda Sidiouse unesl z obléhaného Coruscantu kancléře Palpatina ,vůdce senátu. Ale nevěděl ,že Sidious a Palpatine jsou jedna a tatéž osoba ,proto ho nemohl zabít. Když se Jediové pokusili kancléře zachránit ,zabil nejprve Jedijku Shaak Ti ,učednici Anakina tím ,že ji probodl jejím mečem a nechal si ho. Když se Anakin a Obi Wan dostali k němu ,nechal je zajmout. Oba se ale osvobodili a generál Grievous zbaběle uprchl z křižníku v záchranném modulu. Ukryl se na planetě Utapau a podle rozkazu Darth Sidiouse přemístil místokrále na Mustafar. Pak se na Utapau utkal v souboji s Obi Wanem Kenobim. Bojovali meči ,ale Obi Wan mu všechny 4 meče usekl ,ale ztratil i ten svůj. Nakonec po dlouhém boji zabil Grievouse jeho vlastním blasterem a hodil mu ho k nohám. Tím pádem armáda droidů padla a Sidious kromě hraběte Dooku přišel o vynikajícího velitele a válečníka.
BAIL ORGANA
Alderaanský senátor byl jedním z důležitých bodů klonových válek. Nejprve pomohl kancléři Palpatinovi vytvořit na popud senátu armádu klonů proti separatistům. Když pak vyšlo najevo ,že je Palpatine Darth Sidious přidal se na stranu vyhlazovaných rytířů Jedi. Snažil se zabránit jejich vyvraždění . Byl svědkem Vaderova masakru v chrámu . Potom na své lodi zachránil mistra Yodu a spolu s Obi Wanem je dopravil na Coruscant. Byl svědkem toho ,když se Sidious prohlásil za Imperátora v senátu. Pak byl u toho ,když se Padmé narodila dvojčata Luke a Leia. Yoda potom ukryl Leiu právě u něj. Bail a jeho žena ji adoptovali a odvezli na Alderaan ,kde vládnou. Později ,asi o 19 let později řekl právě Bail Organa své adoptivní dceři o tom ,že její jedinou nadějí je rytíř Jedi jménem Obi Wan Kenobi žijící na Tatooine. Pak zemřel spolu s celou planetou útokem Hvězdy smrti ,která ji zničila z oběžné dráhy ,aby demonstrovala princezně svou sílu.
PADMÉ AMIDALA
Mladá a krásná Padmé Amidala byla královnou malé planety Naboo. Na tu zahájila blokádu Obchodní federace . Když Padmé z planety uprchla pod dohledem rytířů Jedi Qui-Gon-Jinna a Obi Wana Kenobiho na planetu Tatooine ,seznámila se tu s Anakinem Skywalkerem a to navždy změnilo její i jeho osud. Po vyřešení blokády o Naboo se Padmé vzdala trůnu a přijala místo senátorky ,uvolněné Palpatinem ,jenž byl už kancléřem republiky. A Anakin se stal Obi Wanovým učedníkem. Potom právě Obi Wan a Anakin byli vybráni ,aby ji chránili ,jelikož hrabě Dooku a námezdní lovec Jango Fett usilovali o její život. Když následně Obi Wan odletěl na Kamino ,nechal Anakina s Padmé sami a Anakin se do ní beznadějně zamiloval ,což mají rytíři Jedi kodexem přísně zakázáno. Aby toho nebylo málo ,když byli oba chyceni při pokusu zachránit Obi Wana na Geonosis ,vyznala Padmé pro změnu hlubokou lásku Anakinovi. Z Geonosis se jím díky mistru Yodovi podařilo uniknout , i když Anakin přišel v souboji světelnými meči o ruku ,kterou mu usekl hrabě Dooku. Potom Padmé doprovodil na Naboo a tajně se s ní oženil. O rok později mu Padmé řekla ,že je těhotná a čeká s ním dítě. Anakin začal trpět nejprve sny ,ve kterých vidí Padmé umírat při porodu a následně i nedůvěrou v řád Jedi a v Obi Wana. Strach ze smrti Padmé ho nakonec přiměje k tomu ,aby přešel k temné straně Síly a stal se Darth Vaderem. Padmé to trápilo ,tak letěla za ním na Mustafar. Vader ji objal a řekl ji ,že může svrhnout císaře a vládnout spolu s Padmé galaxii. Jenomže Padmé seznala ,že Obi Wan měl pravdu. Vader ji považuje za zrádkyni a když spatři Obi Wana jak vychází z její lodi ,začne Padmé rdousit sithským stiskem. Po souboji Vader s Obi Wanem odlétá Obi Wan i s Padmé na vesmírnou stanici ,kde Padmé porodí dvojčata Luka a Leiu a pak při pohledu na Obi Wana umírá na následky zlomeného srdce. Poté jí byl na Naboo vystrojen slavný pohřeb. Byla pohřbena těhotná ,aby císař nepoznal ,že už porodila . Nicméně Sidious to už dávno věděl. Tak zemřela Padmé Amidala...

LEIA ORGANA SOLO

Leia Organa byla alderaanskou princeznou ,dcerou vůdce planety Baila Organy. Měla klíčovou úlohu mezi povstalci . Stala se jejich velitelkou. Byla zajmuta lordem Vaderem a mučena a pak musela sledovat jak Hvězda smrti ničí její planetu na kusy. Nahrála ovšem plány Hvězdy smrti do droida R2D2 spolu se vzkazem pro Obi Wana Kenobiho. Vzkaz se nakonec dostal až k němu a začala záchranná akce. Obi Wan , Luke , pašerák Han Solo ,jeho kopilot Chewbacca a droidi C3PO a R2D2 se pokusili princeznu zachránit. Lukovi se to povedlo a i když Obi Wan dobrovolně padl v souboji s Vaderem ,Leia byla zachráněna a zbylé tři členy výpravy vyznamenala a stala se hlavní vůdkyní povstalců. Řídila novou základnu na planetě Hoth a její evakuaci. Sama se evakuovala na poslední chvíli v lodi Malý Sokol ,když už byl v hangáru osobně lord Vader. Na palubě lodi po průletu polem asteroidů začala projevovat city k Hanovi. Po příletu do Oblačného města byli ale po zradě Landa Calrissiana uvěznění lordem Vaderem a jeho vojáky. Leia potom Hanovi vyznala lásku a chtěla zabránit jeho zmražení v karbonitu ,leč marně. Potom spolu s Landem utekla a zachránila díky Síle Luka ,zmrzačeného po souboji s Vaderem. Byla to Leia ,která pomohla Hanovi zpátky z karbonitu ,ale byla zajmuta Jabbou Huttem a stala se jeh osobní otrokyní. Nicméně Luke ,v té době už vycvičený rytíř Jedi své přátelé zachránil. Leia se potom vydala i s přáteli na měsíc Endor vypnout generátor Hvězdy smrti II. Ještě před tím se seznámila s primitivními Ewoky a taky zjistila pravdu o tom,že je sestrou Luka a umí používat Sílu. Že byli kvůli bezpečnosti od sebe po porodu odtrženi . Jsou bratr a sestra a Darth Vader je jejich otec. Leie a Hanovi se povedlo štít vypnout a Impérium byli díky Lukovi , Vaderovi a útoku Landa zničeno. Nakonec se Leia provdala za Hana Sola a měli spolu děti. Leia následně vstoupila do řádu Jedi a stala se rytířkou. Jejím mistrem byl Kyle Katarn.

HAN SOLO

Han Solo byl v celé galaxii znám jako pašerák a výtečný pilot. Měl loď ,či spíše vrak Malý Sokol a svého kopilota , loajálního wookieho Chewbaccu. Hana si v přístavu Mos Eisley najal pro záchranou akci na Alderaan rytíř Jedi Obi Wan Kenobi. Při akci byl ale Sokol chycen do pasti a vtažen do Hvězdy smrti. Han a Luke se pak převlékli za vojáky Impéria a zachránili princeznu Leiu za což byli následně vyznamenání. Na planetě Hoth ,kde byla nová základna povstalců pak Han zachránil Luka od zmrznutí,když ho zachránil tím ,že umístil do vnitřností mrtvého tantauna. Pomáhal při evakuaci základny a pak se tak tak zachránil před Vaderem. Následně unikla loď pouze díky jeho skvělé pilotáži v poli asteroidů. Jenomže po příletu na Bespin jej přítel Lando Calrissian zradil . Han byl zajat Vaderem a nepomohl mu ani blaster ,který si Vader přitáhnul Sílou. Vader Hana mučil a nakonec ho zmrazil v karbonitu ,aby se ujistil ,že to člověk přežije. Dal Hana námezdnímu lovci Bobba Fettovi ,aby ho dopravil k Jabbu Huttovi na Tatooine a dostal odměnu. Lando se pak s Chewbaccou vydává ho zachránit. Potom se Leia převlečená za lovce vetře do Jabbova paláce a Hana osvobodí ,ale nakonec jsou všichni chyceni do pasti. Han a Luke mají být popraveni ,či zaživa sežráni Sarlaccem. Luke ale využije svých schopností rytíře Jedi a přátelé zachrání. Han se pak spolu s Leiou ,jenž miluje a která jeho city opětuje vydává na Endor ,aby deaktivovali generátor štítu druhé Hvězdy smrti. To se mu nakonec i přes past vojáků Impéria povede a Lando tak může zahájit útok na stanici. Po pádu Impéria se Han a Leia vezmou a mají spolu děti.

LANDO CALRISSIAN
Lando Calrissian je vlastníkem a vůdcem Oblačného města na planetě Bespin ,kde se především těží zemní plyn. Hned po příletu přítele Hana je nejprve okouzlen krásou Lei a pak je nucen zradit a přivézt je přímo k Vaderovi . Chewbacca jej za to chce zabít ,ale Lando neměl na vybranou. Jenže hned po tom ,co je Han zmražen v karbonitu Lando svou zradu odčiňuje tím,že osvobodí Leiu od vojáků. Potom zachrání Luka a pomáhá mu při záchraně Hana a Lei na Tatooine. Následně je jmenován generálem a povede letecký útok v lodi Malý Sokol na Hvězdu smrti II. Jakmile se Hanovi a Leie podaří vypnout ochranný štít kolem stanice ,Landův útok začíná. Sokol nakonec uniká těsně před explozí stanice. Lando přežije a oslavuje s přáteli pád Impéria.

JANGO FETT

Jango Fett je námezdní lovec lidí ,který byl předlohou pro armádu klonů ,kterou vyráběli na planetě Kamino. Byl to on ,kdo se pokusil zabít nejprve Padmé Amidalu a pak v souboji i Obi Wana Kenobiho. Na chvíli si myslel ,že ho zabil ,ale Obi Wan se jen ukryl v poli asteroidů. Pak bojoval v aréně na Geonosis ,když se plánovaná poprava zvrtla. Spálil plamenem mistra Windu a ten mu na oplátku za to usekl hlavu.
BOBBA FETT
Byl synem ,či vlastně přesnou genetickou kopií svého otce Janga. Na Bespinu se potkal s lordem Vaderem a ten mu daroval Hana Sola zmraženého v karbonitu. Bobba ho dopravil na Tatooine ,kde inkasoval tučnou odměnu od Jabby Hutta ,vládce tamního podsvětí. Když potom Luke začal jednoho poskoka za druhým vybíjet světelným mečem ,šel jim Bobba na pomoc. Ale Han Solo se mu pomstil ,protože ho vhodil do jámy se Sarlaccem ,který ho sežral zaživa

NUTE GUNRAY
Nute Gunray byl Neimodiánec a byl místokrálem ,čili nejvyšším vládcem Obchodní Federace ,která obsadila blokádou planetu Naboo. Potom ,když byla blokáda proražena usiloval o život senátorce Amidale ,bývalé královně Naboo. Stal se po hraběti Dooku druhým nejvyšším velitelem separatistů. Když byl Dooku zabit ,ukryl generál Grievous na příkaz Darth Sidiouse separatisty včetně Gunraye na sopečný Mustafar. Právě tam ale nakonec Sidious poslal lorda Vadera ,aby povraždil vedení separatistů a ukončil válku. Vader byl očekáván ,ale když přišel ,pouzavíral dveře a spustil jatka. Všechny v místnosti zabil a škemrajícího místokrále si nechal na konec. Gunray tedy padl mečem Darth Vadera.

WATTO
Watto byl Toydariánský obchodník u kterého pracoval jako otrok malý Anakin Skywalker. Watto nakonec Anakina prohrál v sázce na závod kluzáků s Qui-Gonem. Později Watto Anakinovi řekl,kde je jeho matka.


OWEN a BERU LARSOVI
Byli nevlastní sourozenci Anakina a po jeho přeměně ve Vadera nevlastní rodiče Luka. Nakonec zahynuli ,když je zavraždili vojáci Impéria .


C3 - PO
Tohoto protokolárního droida sestavil Anakin na Tatooine ,aby tam pomáhal jeho matce. Byl to odborník na vztahy z lidmi a znal přes 6000 druhů komunikace . Působil jako překladatel u Jabby ,když tam byl v zajetí. Doprovázel Luka a Hana na jejích akcích


R2 D2
Tento opravářský droid nejprve pomáhal na lodi Amidaly ,později byl Anakinovým/Vaderovým droidem ,který mu pomáhal s opravou a pilotáží lodě. Poté sloužil Lukovi a měl u něj stejnou funkci jako u Anakina. Právě do něj nahrála Leia vzkaz pro Obi Wana a taky plány Hvězdy smrti I.

JABBA HUTTA
Jabba byl nejznámějším a nejhorším gangsterem galaxie. Vládl na planetě Tatooine. Tam také zajal Hana Sola ,kterého mu dopravil Bobba Fett. Následně zajal i Leiu , a oba droidy. Ale Luke Skywalker je nakonec díky výcviku rytíře Jedi zachránil . Jabbu pak uškrtila na řetězu Leia.

 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

K čemu to je

(NaB, 14. 11. 2014 22:08)

Na co je tato stránka dobrá ? když není nijak aktualizovaná.. na netu je takovejch stránek přehršel .... Vyzývám proto autora těchto stránek. Buď na nich makej a nebo je smaž!!

C3 - PO

(Ina Setu Li, 15. 8. 2012 19:35)

C3 - PO to je chyba píše se to takhle správně C-3PO!!!!!!!!!!
Tak si to tu uprav!!!!!!!!

Chyby

(TermiX, 25. 8. 2011 13:31)

omg lidi upravte si to tu máte samé gramatické chyby :D